Liigu edasi põhisisu juurde
Vesiaeroobika head omadused, millest rasedad teadma peaksid

Vesiaeroobika head omadused, millest rasedad teadma peaksid

Professionaalse Veespordiliidu andmetel on takistus vees 12-15 korda suurem kui maapinnal. Külgetõmbejõu tõttu on maismaal treenimine rasedate naiste jaoks kurnavam ning sellega kaasneb suurem liigeste vigastamise oht. Vesiaeroobika pakub sama korralikku pingutust kui hantlid või muud treenimise abivahendid ning seda tänu veetakistusele. See tugevdab üle keha erinevaid lihaseid, ilma et survestaks liigeseid. Kui teie rind on vee all, võib südame võimsus maapinnal treenimisega võrreldes kuni 27-30% suureneda. Südamelöögid muutuvad tugevamaks, suurendades teie kopsumahtu ja hapnikutaset veres. Eksperdid usuvad, et see on raseduse ajal sobiv treening, kuna aitab loote ajurakkude arengut aktiveerida ning ennetab samal ajal ema treeningvigastusi.

Uurime lähemalt seda trendi, mis on välismaal rasedate seas populaarne
Professionaalne vesiaeroobika treener räägib, et see treeninguvorm on välismaal rasedate naiste seas juba aastaid mitmetel põhjustel populaarne olnud. Tänu vee ujuvusjõule saavad naised isegi raseduse hilisemas faasis teha vesiaeroobikat, sealhulgas kergeid hüppeid, ilma et see liiga kurnav oleks. Samal ajal treenib vesiaeroobika tänu veetakistusele tõhusalt reisi, käsivarsi ning mitmeid teisi lihaseid. Samuti kaitseb see treeninguvorm ka teie luid.
 
Raseduse ajal trenni tegemise plussid

  1. Leevendab tõhusalt rasedusega seotud ebamugavust: 
    Vesiaeroobika treenib ja tugevdab teie kõhtu, selga, rinda, puusi ja jalgu. See aitab rasedana tervislikku kaalu ning südameveresoonkonna tööd säilitada, leevendades samas seljavalusid ning ennetades veenilaiendeid ja turseid.

  2. Te ei pea ujuda oskama:
    Vesiaeroobikas ei panda pead vee alla, nii et naised, kes ei oska ujuda, saavad samuti osaleda.

  3. Ei mingit ebamugavat higistamist:
    Kuna harjutusi tehakse vees, ei kaasne nendega tugevat trennijärgset higistamist.

  4. Rasedate vesiaeroobika sammud on lihtsad ja kergesti õpitavad: nende hulka kuuluvad käsivarte ette-taha ning paremale-vasakule lükkamine ja tõmbamine, kerged hüpped, jalgade tõsted, löögid ja nii edasi. Need liigutused sobivad ka raseduse hilisemas faasis naistele.

 
Võtke pereliikmed endaga kaasa, kuna turvalisus peaks alati teie jaoks tähtis prioriteet olema
Vesiaeroobika instruktor soovitab, et rasedad teeksid vesiaeroobikat vastavalt arsti soovitusele ning pärast seda, kui nende rasedus on stabiilseks muutunud. Raseduse lõppfaasis naised võivad vesiaeroobikaga jätkata seni, kuni neil pole veed ära tulnud ning ei esine veritsemist ega valu alakõhus. Ehkki vesiaeroobika sammud on väga lihtsad, soovitame teil siiski tungivalt treenida professionaalsete treenerite, meditsiinitöötajate või pereliikmete järelevalve all. Pidage meeles, et turvalisus on teie jaoks alati tähtis prioriteet ning proovige käia basseinides, mis on just rasedatele mõeldud. Kui otsustate avalike basseinide kasuks, hoidke rahvahulkadest eemale ning kandke alati libisemisvastaseid jalanõusid, et mitte kukkuda.
 
Osalege rasedatele naistele mõeldud vesiaeroobika tundides
Rasedatele mõeldud vesiaeroobika tunnid toimuvad basseinides, kus veetemperatuur on kõige sobivam – 29-30°C. Madalam veetemperatuur võib kergesti emaka kokkutõmbeid põhjustada, tekitades tugevat pissihäda. Mis veelgi hullem, pidevalt tualetis käies on teil suurem oht kukkuda. Samuti võite ujula õhu ja basseinivee temperatuurierinevuse tõttu kergesti külmetuda.