Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
trimester 2

2. trimester - Lapse areng

Raseduse kuuendal kuul on teie laps juba umbes 27 cm pikk ja kaalub umbes 660 grammi. Kui teie armastatud inimene paneb kõrva teie kõhu lähedale, on tal võimalik kuulata lapse südamelööke!
Teie lapse selgroog areneb järk-järgult ja tema keha areneb nüüd proportsionaalselt, mistõttu tundub ta kompaktsena,
Arenevad tema kuulmis-, maitsmis- ja kompimismeel. Ta võib kuulda ema südametukseid ja reageerida väljastpoolt tulevatele helidele. Samuti oskab ta eristada magusaid ja kibedaid maitseid ning ta vastab teie puudutustele lihaseid kokkutõmmates, pead pöörates ja rusikaid kokkusurudes.