Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
FrisoGold-Privileges-02- Banner

Friso Gold Privileges

Begin your journey of rewards with your purchase of Friso Gold 3 or Friso Gold 4. You’ll enjoy savings of up to RM100.

tin

Getting rewarded is easy!

To enjoy what's in store for you, all you need to do is register your details at selected outlets and your journey of rewards begin.

T&C applied

steps

Earning Points Is Even Easier!

You will be awarded with points for every purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4, which you can use to enjoy great savings!

*Each Program member will be limited to purchasing a maximum of 24 units/month of any of the following Friso Gold products: Friso Gold 3 (900g), Friso Gold 3 (1.2kg), Friso Gold 4 (900g), Friso Gold 4 (1.2kg). Any purchase above the maximum of 24 units can still be made, but no further loyalty member points will be awarded for that month.

How to earn points?

box1-en-unit

Purchase Friso Gold 3 or Friso Gold 4 1.2kg

box2-en-unit

Purchase Friso Gold 3 or Friso Gold 4 900g  

Turn your points into savings!

 

Example of points redemption

box3

RM35 off your purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4

box4

RM1 off your purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4

Minimum points required to make a redemption: 35 points
Maximum points that can be used for each redemption: 100 points