Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Your child and natural body resistance

Teie laps alates 6. elukuust - Näpunäited emale

Toimetulek lahusolekust tuleneva ärevustundega

Kuna endiselt olete teie peamine, kes lapse eest hoolitseb, on normaalne, et sellistes olukordades, kus ta ei näe teid enda kõrval, on teie laps on ärritunud. Tegelikult, selline lahusolekust põhjustatud ärevustunne on kasulik. Allpool leiate mõningaid näpunäiteid, et vähendada lapse ärevustunnet olukordades, kus teid ei ole tema läheduses:

– Tutvustage juba varakult oma lapsele teisi isikuid, kes paralleelselt teiega tema eest hoolitsevad ning laske tal olla teist eemal. See inimene võib olla teie sugulane või lapsehoidja, kes lapse eest hoolitseb siis, kui hakkate taas tööl käima.

– Lapsest lahusolek peab olema lühiajaline. See võib tunduda karm, kuid ärge laske lapsel oma nutuga teid ukse juurest tagasi kutsuda. Teadmine, et tulete tagasi ta juurde iga kord, kui ta nutab, motiveerib last järgmisel korral nutma veelgi valjemini.

– Ärge kunagi kaduge lapse silmist temaga hüvasti jätmata. Kui te kaote salaja, siis kaob lapsel usaldus teie vastu. Selle asemel on mõistlik öelda talle head aega ja lõbusalt lehvitada. See annab lapsele teada, et te tunnete end turvaliselt, jättes teda selle inimesega.