Liigu edasi põhisisu juurde
Your child and natural body resistance

Teie laps alates 6. elukuust - Näpunäited emale

Toimetulek lahusolekust tuleneva ärevustundega

Kuna endiselt olete teie peamine, kes lapse eest hoolitseb, on normaalne, et sellistes olukordades, kus ta ei näe teid enda kõrval, on teie laps on ärritunud. Tegelikult, selline lahusolekust põhjustatud ärevustunne on kasulik. Allpool leiate mõningaid näpunäiteid, et vähendada lapse ärevustunnet olukordades, kus teid ei ole tema läheduses:

– Tutvustage juba varakult oma lapsele teisi isikuid, kes paralleelselt teiega tema eest hoolitsevad ning laske tal olla teist eemal. See inimene võib olla teie sugulane või lapsehoidja, kes lapse eest hoolitseb siis, kui hakkate taas tööl käima.

– Lapsest lahusolek peab olema lühiajaline. See võib tunduda karm, kuid ärge laske lapsel oma nutuga teid ukse juurest tagasi kutsuda. Teadmine, et tulete tagasi ta juurde iga kord, kui ta nutab, motiveerib last järgmisel korral nutma veelgi valjemini.

– Ärge kunagi kaduge lapse silmist temaga hüvasti jätmata. Kui te kaote salaja, siis kaob lapsel usaldus teie vastu. Selle asemel on mõistlik öelda talle head aega ja lõbusalt lehvitada. See annab lapsele teada, et te tunnete end turvaliselt, jättes teda selle inimesega.