Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
family

3 aastane - Mudilase areng

Emotsionaalne areng
Teie laps muutub tundlikuks teiste emotsioonide ja käitumise suhtes.

Kõne areng
Kuulmine ja kõne muutuvad paremaks tänu artikulatsiooni ja häälekurdude arengule ja teie laps oskab nüüd vastata küsimustele, kes, mis, kus, millal ja miks.

Motoorne areng
Käe liigutused muutuvad oskuslikumaks ja laps hakkab proovima luua asju. Ta innustub ka kogu keha haaravatest liikumisharjutustest, nagu kolmerattalise jalgrattaga sõit, kiigel kiikumine ja teised tegevused. Peale selle, hakkab teie laps nautima abistamist lihtsates kodustes tegemistes, nagu näiteks mobiiltelefoni toomine kohvilaualt.

Sotsiaalne areng
Laps hakkab tasapisi nautima mängimist teiste lastega.