Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Seedesüsteemi ülesanded ja funktsioonid

Seedesüsteemi ülesanded ja funktsioonid

Inimkeha seedesüsteem koosneb mitmetest organitest, mis aitavad sööki elutähtsateks toitaineteks lõhustada ja neid omandada, kõrvaldades samas kehast jääkaineid.

Seedesüsteemi normaalne toimimine on meie heaolu ja tervise seisukohast võtmetähtsusega, kuna halb seedimine võib toitainete omandamist ning ainevahetust mõjutada, häirides toitainete ja jääkidega seotud funktsioone.

Meie seedesüsteem täidab mitmeid rolle:

Seedesüsteemi funktsioonid

See on läbikäik, mis ühendab keha väliskeskkonnaga

See pakub kehale tegutsemiseks ja arenguks vajalikku toitu ja vett

See on närvisüsteemiga lähedalt seotud ning avaldab otsest mõju selle arengule

See on keha suurim immuunsusega seotud organ, milles on kõige rohkem lümfotsüüte. Samuti toimib see barjäärina, mis kaitseb keha väliste patogeenide eest