Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
family

1 aastane - Näpunäited emale

Olge rahulik
1 aasta vanusena hakkab teie laps arendama iseseisvusetunnet ja ta võib hakata katsetama teie reaktsiooni tema tegevustele. Ta võib meelega teha midagi vastupidiselt teie soovidele, näiteks ajada laiali või loopida oma mänguasju või teha midagi, mis on tema jaoks ohtlik, näiteks proovida kätte saada asju, mis võivad tema peale kukkuda. Öelge talle rahulikult “ei” ja seletage, miks ta poleks pidanud seda tegema.

Julgustage oma last uurima ja olema uudishimulik
Kui teie laps esitab küsimusi, andke endast parim, et neile vastata ja seletada lahti kõik kõige lihtsamal viisil. Mängige muusikat, laulge ja tantsige temaga nii, et ta saaks arendada oma kõneoskust. Õpetage teda suhtlema teiste omavanuste lastega, et ta õpiks hästi läbi saama ka teiste inimestega väljastpoolt perekonda.