Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
family

1 aastane - Mudilase areng

Kognitiivne areng

Teie laps hakkab aru saama vastanditest ja juhistest, mis on seotud kahe eraldi tegevustega, nagu näiteks “Joo piim ära ja anna pudel emmele”. Nüüd ta oskab täpsemalt väljendada oma vajadusi.

Kõne areng

Laps oskab ümiseda oma lemmikviisi, öelda teile, mida ta teeb ning seletada, mis talle meeldib ja mis ei meeldi. “Ei” võib olla tema lemmiksõna sellel etapil.

Motoorne areng

Ta oskab hoida käes kriiti, et joonistada lihtsaid jooni, oskab mängida palliga, süüa näppudega ja kõndida millelegi toetumata. Varsti saab ta hakkama ka oma mänguasja kandmisega samal ajal, kui ise kõnnib ning peagi ta avastab, et oskab joosta.

Sotsiaalne areng

Ta võib nõuda teie tähelepanu ja paluda teid endaga mängida. Kui ta on kogunud rohkem enesekindlust, tekib tal huvi vanemate laste vastu, ta hakkab nendega mängima ja nende tegevusi jäljendama. Samuti võib ta hakata looma suhteid omaealiste lastega ning nendega mängima.