Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Oma lapsele õige piimasegu valimise juhend

Oma lapsele õige piimasegu valimise juhend

Mida silmas pidada ja kust alustada? Teeme selle teie ja teie lapse jaoks selgeks.
Küsige lastearstilt

1. Küsige lastearstilt

Rinnapiim on teie lapse jaoks alati parim valik, kuid kui otsite viisi, kuidas lapsele lisatoitu anda, rääkige sellest lastearstiga ning laske tal endale soovitusi anda vastavalt teie lapse vajadustele, teie enda kriteeriumidele ja sellele, mis turul parajasti saadaval on. Lastearstiga on hea nõu pidada ka siis, kui plaanite piimasegu vahetada.

Head asjad

2. Head asjad

Ärge laske end heidutada keerulistest mõistetest nagu prebiootikumid, probiootikumid, DHA (dokosaheksaeenhape) ja ARA (arahhidoonhape) – need on lihtsalt head asjad, mida kõik beebid vajavad. Probiootikumid võitlevad teie lapse seedesüsteemis kahjulike bakteritega, prebiootikumid aga soodustavad heade bakterite kasvu. DHA ja ARA mängivad olulist rolli teie lapse aju ja silmade arengus (kuni 3. eluaastani).