Liigu edasi põhisisu juurde
Jooga looduses aitab teil end mugavalt tunda

Jooga looduses aitab teil end mugavalt tunda

Lihtsad joogaharjutused vabas õhus aitavad teil lõõgastuda. Lisaks värske õhu nautimisele aitab jooga vähendada ka ebamugavustunnet, mis tekib, kui teie keha hormoonid rasedusele reageerivad. See võib väljenduda näiteks krampide, kõhukinnisuse ja kõhuvaluna.

Loomulikult võite joogat ka siseruumides teha, kuid kas poleks tore õue minna ja värskendavat keskkonnamuutust nautida? Võite seda teha koos pereliikme, sõbra või isegi oma abikaasaga. Minna õue aega veetma ja näha oma ilusat naist joogaga lõõgastumas võib ka talle stressi langetavalt mõjuda.

Babycenter.com ütleb, et raseduse esimesel trimestril on joogaga tegelemine lubatud, kuid palun rääkige enne oma günekoloogiga. Kaks joogaharjutust sobivad rasedatele naistele eriti hästi – seisev chakrasana ja Kati chakrasana.

Seisev chakrasana 
Seisva chakrasana harjutus sobib hästi puusade venitamiseks ning kopsumahu suurendamiseks, aidates teid hingamisraskuste puhul.
 

  1. Seiske sirgelt harkseisus ja kontrollige, et keha oleks kindlalt tasakaalus. Hingake sügavalt sisse, sirutades samal ajal käed õlgadega paralleelselt küljele. Peopesad peaksid olema alla suunatud. Hoidke seda poosi ja hingake aeglaselt välja.
  2. Hingake sügavalt sisse, pöörates oma paremat käsivart, nii et parem peopesa on ülespoole suunatud. Hingake aeglaselt välja ning tõstke parem käsi ülesse parema kõrva juurde, pöörates samal ajal oma pea ja keha vasakule. Hoidke mõlemad jalad ja vasak käsi sirgena, samal ajal kui teie keha liigub. Hoidke seda poosi võimalikult kaua, hingates samal ajal regulaarselt.
  3. Hingake sügavalt sisse ning seiske sirgelt, mõlemad käed tõstetud ja ülespoole sirutatud. Tooge käed alla, nii et mõlemad käed oleksid õlgadega paralleelsed ning pöörake seejärel käsi nii, et peopesad oleksid alla suunatud. Langetage parem käsi ja hingake aeglaselt välja.
  4. Korrake samu liigutusi oma teise käega.

Kati Chakrasana
Kati Chakrasana harjutus aitab teil raseduse jooksul kõhukinnisust leevendada.
 

  1. Seiske sirgelt harkseisus. Hingake sügavalt sisse, hoides peopesi allasuunatuna ning tõstke käed õlgadega paralleelselt külgedele.
  2. Hingake aeglaselt välja, pöörates keha vasakule. Pöörde ajal puudutage parema käega oma vasakut õlga ning tagantpoolt vasaku käega paremat puusa. Jalad ei tohiks sel ajal liikuda.
  3. Hingake sügavalt sisse ning naaske esimeses sammus kirjeldatud asendisse. Korrake seda vastassuunas.
  4. Korrake neid samme 5-10 korda sõltuvalt sellest, kui mugavalt end tunnete.

Tehke kindlasti oma joogatreeningust mõned pildid! Võite need oma lapse jaoks albumisse panna ja hiljem talle rääkida, kuidas see oli teie esimene kord koos pargis käia.