Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
family

4 aastane - Lapse areng

Kognitiivne areng
Loogilise mõtlemise oskus areneb aeglaselt ning teie laps oskab nüüd mõsta seost põhjuse ja tagajärje vahel. Ta võib probleeme iseseisvalt lahendada, ta oskab arvestada teiste inimeste tunnetega.

Motoorne areng
Ta teab, kuidas eristada sarnaseid juhiseid ja kujusid, ta hakkab näitama oma huumorimeelt ja ta võib isegi proovida teisi oma tegevustega lõbustada.

Eneseabi oskuste areng
Teie laps muutub iseseisvamaks, ta saab ise hakkama oma riiete vahetamisega hommikuti ja hambapesuga enne magamaminekut.