Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Must-knows About Dietary Fibre for Your Child

Toitumine vanuses 1-3 aastat

Lapse esimesed eluaastad on üliolulise tähtsusega periood nii tema füüsilise kui vaimse arengu jaoks. Vanemad peaksid meeles pidama, et lapsel on sel perioodil ja arengu erinevates staadiumites vaja toituda erinevalt. Võtame näiteks valgud. Kuigi valk on oluline toitaine, peaks selle tarbimist kasvatama järk-järguliselt. Valkude järsk lisamine lapse toitumiskavva on tema tervisele kahjulik

1.– 3. aastani

Enamikel lastel kasvavad selles vanuse hambad ning seetõttu hakkavad nad vedelate toitude asemel järjest rohkem sööma tahket toitu. Toidukordade arv päevas tõuseb kolme korrani, selliseks nagu täiskasvanueas ning lisaks oleks veel vaja kahte väikest tervislikest snäkkidest koosnevat einet. Tasakaalustatud toitumine on oluline. Teie laps peaks tarbima riisi, liha, rohelisi köögivilju ning puuvilju. Samuti pakkuge talle joogiks vähemalt kaks kruusitäit piima päevas, et suurendada päevast tarbitavat kaltsiumikogust.