Liigu edasi põhisisu juurde
4 põhjust, miks teie laps ei maga kogu ööd järjest

4 põhjust, miks teie laps ei maga kogu ööd järjest

Kui teie beebi keset ööd üles ärkab, siis võime kinnitada, et te pole selle murega üksi. Siin on 4 võimalikku põhjust, miks laps terve ööd järjest ei maga.

1. Beebil pole mugav

Lapse tuba võib tema jaoks liiga palav või külm olla. Või äkki on õhk toas liiga kuiv, põhjustades lapse nina limaskesta kuivamist. Toas peaks olema sobiv temperatuur ning see peaks olema vaikne ja hämar. Lapse tekk peaks olema kerge, pehme ja kuiv. Õhutage last enne magama minekut pissima ja hoolitsege selle eest, et tal poleks kõhuusse.

2. Beebi on liigselt erutunud

Laps võib pärast mänguaega endiselt elevil olla ega suuda magama jääda. Enne magama minemist tuleks lasta lapsel pool tundi kuni tund rahuneda. Lapsega mängimine ja tema liigne stimuleerimine võivad tal hiljem uinumist raskendada. Vältige enne uneaega lapsega põnevusfilmide vaatamist, õudusjuttude rääkimist või talle uute mänguasjade andmist.

3. Ärge eeldage, et laps on näljane

Paljud emad arvavad, et kui laps keset ööd nutab, on ta tingimata näljane ning annavad talle süüa. See ei pruugi aga tõsi olla. Enne lapse söötmist proovige kindlaks teha, mis teda häirib, kuna last pole vaja harjutada eeldama, et ta iga kord öösel ärgates süüa saab.

4. Lapsel on seedehäired

Seedehäired või ülesöömine võivad lapsel rahutut und põhjustada. Proovige vahetult enne uneaega oma last mitte toita. Võite talle veidi piima anda, aga mis puutub pudrusse, nuudlitesse ja teistesse tahketesse söökidesse, siis proovige neid vähemalt 2-3 tundi enne lapse uneaega vältida.