Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Should pregnant mothers watch TV

3. trimester - Näpunäited emale

Olge tähelepanelik veenilaiendite suhtes
Ärge seiske liiga kaua püsti, kui te kannatate jalakrampide ja kui teil esinevad veenilaiendid (veenid on suurenenud ja tursunud). Kui veenilaiend juhtub rebenema, toob see kaasa tugeva verejooksu. Te võite kanda liibuvat riietust või spetsiaalseid sukke, et kaitsta kannatada saanud kehapiirkonda või panna magamise ajal padi jalgade alla, et neid natuke tõsta.

Suhelge oma lapsega
Kuna kuulmine on teie lapsel juba väljaarenenud, võite temaga rääkida või talle laulda. Jälgige lapse liigutusi ja voodis lamades püüdke oma kõhtu paitada, et tunda tema liigutusi. See võib olla imeilusa suhte algus teie kahe vahel.

Eemaldage ternespiim (esimene piim)
Alates raseduse 33. nädalast tuleks väljutada ternespiim, et vältida rinna täitumist, piimajuhade ummistusi, vähest piima teket või pragunenud nibusid. Kuid, kui te tunnete emaka lihaskrampe, lõpetage või lükake alustatud tegevus edasi. Kui teil on kahtlusi, pöörduge koheselt arsti poole.

Silendage venitusarmid
Kõhu kasvamisega võib kaasneda venitusarmide tekkimine rinnal, puusadel ja reitel. Kui teie kaalutõus ei ole olnud kiire, siis venitusarmide tekkimine on vähem tõenäoline. Pesemisjärgselt kandke kehale pehmendavat kreemi või kehapiima ning masseerige kõhtu, et nahka niisutada.