Liigu edasi põhisisu juurde
Tähtis teade!
Rinnapiimaga toitmine on parim lapse tervislikuks kasvamiseks ja arenemiseks. Ema hea toitumine aitab tagada rinnapiima piisava koguse ja kvaliteedi. Liigne pudelist toitmise kasutamine kas osaliselt või täielikult, või muude täiendavate toitude ja jookidega võib avaldada negatiivset mõju rinnaga toitmisele, mis võib olla pöördumatu. Konsulteerige oma arstiga ja ka arutage sotsiaal ja finantsmõju enne kui otsustate hakata kasutama rinnapiima asendajaid või kui teil on probleeme rinnaga toitmisel. Järgige hoolikalt rinnapiimaasendajate või ka muude täiendavate toitude ja jookide valmistamise ja säilitamise juhiseid, ebaõige või mittevajalik kasutamine võib olla tervist kahjustav.
Should pregnant mothers watch TV

2. trimester - Näpunäited emale

Pöörake tähelepanu oma asendile ja liigutustele
Ärge seiske liiga kaua ja pidage meeles tasakaalustada keharaskus mõlemale jalale, hoides neid üksteisest kaugemal nii, et raskuskese on talla keskosas – selline asend on vähem väsitav. Alates umbes 20. nädalast võite konsulteerida oma arstiga bandaaži kandmise teemal, et ennetada valu ristluus.

Ennetage kõhukinnisust
Jooge hommikul palju vett ja käige regulaarselt WC-s. Lisaks tarbige palju puu- ja köögivilju, mis sisaldavad kiudaineid, et toetada seedimist. Kui emakas suureneb, tursuvad surve tõttu teie vaagnaveenid ja see võib kergesti põhjustada hemorroide. Võite kasutada lastele mõeldud või niisutatud salvrätikuid ja puhastada ettevaatlikult haigustunnustega piirkonda.

Nibude eest hoolitsemine
Kui te planeerite rinnaga toitmist, pidage meeles määrida nibusid pärast pesemist jahutava kreemi või oliiviõliga ja masseerida pehmelt nibu ning selle ümbrust puhta pöidla ja sõrmega. Tehke seda viie minuti jooksul kaks korda päevas. Kui teil on lamedad või sissetõmbunud nibud, peate te neid alates 17. rasedusnädalast proovima väljapoole pöörata, et ennetada nurisünnitust. Nibu tuleb pehmelt väljapoole pöörata ja hoida seda niimoodi mõnda aega üks kord päevas.